HRVATSKI KUGLAČKI SAVEZ

Zaprečić osvojio 30. Svjetski kup
Kuglači Zaprešića prvaci su Svjetskog kupa, kojemu su bili domaćini. Ekipa SKV RW Zerbst 1999 nakon odličnih kvalifikacija u kojima su bili prvi, ponadala se da će lako s ekipom Zaprešića. No, kako u sportu publika čini još jednog igrača, ekipa Zaprešića doma je danas doslovce poludjela, predvođena najboljim igračem ovog Svjetskog kupa Lukom Bolončom.

U prvom bloku nastupili su Bojan Vlakevski, Branko Manev i Branislav Bogdanović te rezultatom 2:1 i 60ak čunjeva napravili prednost nad Njemačkom ekipom. Vlakevski i Weiss od samog početka su igrali težak meč i do samog kraja bili na razlici od par čunjeva, ali sreća na strani Vlkevskog donijela mu je pobjedu za 1 čunj, pa je tako rezultatom 667 uzeo set. Branko Manev danas dobro raspoloženi krenuo je na protivnika i odmah u prvom setu odmaknu se na 20 čunjeva razlike, a do kraja je prednost samo povećavao te sa 653 srušena čunja bio bolji od Vsetecka koji je imao „samo“ 600 čunjeva. Bogdanović (653) je ukupno srušio više čunjeva, ali mu je Pointinger(649) uzeo 3 seta u tako upisao poen za Njemce.
U drugom bloku nastupili su danas maestralni Luka Bolonča, Uroš Stoklas i Matija Mance. Danas je Luka vodio svoju ekipu do pobjede, a vrhunskom igrom protiv jednog od najjačih kuglača današnjice Benedika (667) nametnuo je Njemcima pritisak pod kojim su popustili i više se nisu mogli vratiti u igru. Uroš Stoklas imao je također veliku motivaciju biti što bolji i setom od 192 srušena čunja napravio je prednost koju više nije se moglo dostići. Matija Mance danas protiv Hoffmanna nažalost nije imao prevelike šanse, ali sa 614 srušena čunja upisao je bodove za ekipu.
Osim osvajanja Svjetskog kupa ekipa Zaprešića je upisala ekipni rekord od 3949 čunja. Luka je cijeli Svjetski kup odigrao na visokom nivou, a u posljednjem setu svoje igre srušio je 200 čunjeva, što je rekord staze, a upisao je pojedinačni rekord sa ukupno 704 srušena čunja.

U velikoj završnici kuglačkog tjedna kuglačice Malke srebrne na Svjetskom kupu u Zaprešiću
Utakmica koja je odlučivala prvakinje 30. po redu Svjetskog kupa nije bila nimalo laka.
Kuglačice Mlake krenule su obećavajuće u utakmicu i nakon prvog bloka povele 2:1 u setovima, ali sa zaostatkom od 50ak čunjeva. U prvom bloku nastupile su Marija Zver, Tihana Čavlović i Ana Jambrović. Jambrović (628) i Čavlović (589) uzele su set svojim protivnicama, dok Zver (546) nije uspjela jer je imala naj neugodnu protivnicu, svjetsku rekorderku Ines Maričić.  U drugi set krenule su Mirna Bosak, Milana Pavlic i Nika Grubišić, malo nespretno kao i u polufinalu te je sve bilo otvoreno, sve do trećeg seta kada je razlika više od 80 čunjeva ipak bila nenadoknadiva. Iako nisu završile s lošim rezultatima, ipak danas kugla nije bila na strani ekipe Mlake, jer iskusnije igračice ekipe SKC Victoria 1947 Bamberg uzele su naslov na Svjetskom kupu. Pavlic (610), Bosak (591) i Grubišić/Cindrić (548), odigrale su utakmicu na nivou, ali ipak to danas nije bilo dovoljno za pobjedu.
U redovima Njemačke nastupile su; Dollheimer Alina (580), Beisser Sina-Svjetska prvakinja pojedinačno (614), Ines Maričić (625), Antal Ioana Veronica (610), Stark Melissa (610) i Kastner Corinna (609).

Mertojak osvojio 30. Europski kup
Kuglači Mertojaka osvojili 30. Europski kup
Finalna utakmica ekipe  Merojaka protiv favorizirane ekipe Victoria 1947 Bamberg krenula je neizvjesno i tako je ostalo do zadnjeg hica. U prvom paru Hrvoje Marinović sa svojim 631 čunjem dao je naslutiti da Nijemcima neće biti lako te uzeo poen Lupu (590) i napravio razliku. Uz Marinovića nastupio je Zubrnić Goran koji je srušio  561 čunj, što ipak nije bilo dovoljno protiv Craciuna koji je srušio 20 čunjeva više. U drugom paru nastupio je Dimitar Dimitrovski koji  sa 593 čunja nije uspio uzeti set Frizmannu i Ivan Totić koji je bio bolji od Mullera s ukupno 576 srušena čunja. U posljednjem paru koji je i odlučio utakmicu nastupili su Mihael Grivičić  sa 557 srušena čunja i Andrej Kovač koji sa 585 srušena čunja bio bolji od Kunzea za 35 čunjeva, što je bilo dovoljno da uzme poen i napravi razliku u čunjevima i donese pobjedu na stranu Mertojaka. Ukupni rezultat od  5:3 i u omjeru srušenih čunjeva 3503:3501 bio je i više nego dovoljan da ekipa iz Splita makne s trona velesilu kuglanja Njemačku.

17. NBC kup
Kuglačice Zagreba osvojile su broncu na 17. po redu NBC kupu u Apatinu.

Nakon što se naše ekipe Zagreba i Admirala nisu uspjele plasirati u finale NBC kupa, preostala im je borba za broncu. U ovoj utakmici pokazale su se bolje kuglačice Zagreba koje su ukupno srušile 3306 čunja i rezultatom 6,5 : 1,5 i sa 72 čunja više odnijele pobjedu te se popele na postolje. Najbolja kod ekipe Admirala bila je Kjara Mazulović sa 563 srušena čunja, a u redovima ekipe Zagreba Mateja Kulej sa 591 srušenim čunjem.

Ines Maričić 1. mjesto i Mirna Bosak 2. mjesto sprint - SP CLUJ 2018.

Ines Maričić 2. mjesto i Mirna Bosak 3. mjesto kombinacija - SP CLUJ 2018.

Ana Jambrović i Hrvoje Marinović 2. mjesto tandem mix - SP CLUJ 2018.

Ines Maričić 3. mjesto pojedinačno - SP CLUJ 2018.

Hrvoje Marinović 3. mjesto kombinacija - SP CLUJ 2018.

Ana Jambrović - svjetski rekord U-23   677 - SP CLUJ 2018.